KONST / Litografier / Färglitografi 14885261
nr 1488 5261
Lenny Clarhäll
(f. 1938), Sverige
Solnedgång över liten by vid sjö. Signerad, färglitografi, numrerad 62/260. Bildyta: 65x48 cm
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 september 2022
kl 18:05:51
31/8 13:58:24
Lenny Clarhäll
Läs mer om Lenny Clarhäll